wtorek, 17 maja 2011

Nieprzemyślane

Autor: Leonia o wtorek, maja 17, 2011
Reakcje: 
Przeczytałam kiedyś parę artykułów o dzieciach, które mają dzieci.
Pierwszy jest o 12-latce, która jest w ciąży z 14-latkiem. Nie mogłam w to uwierzyć. Czy skłoniła ją do tego głupota, niewiedza jak to się może skończyć, a może chłopak? Nie wiem i szczerze mówiąc nie chcę wiedzieć. Moim zdaniem, żeby zajść w ciążę z własnej woli w tym wieku trzeba być albo wyjątkowo głupim albo nieuświadomionym.W artykule napisane było, że może to z powodu zaniedbania przez rodziców. Może i tak ale Kasia (imię zmienione) powinna się zastanowić nad tym jak się to może odbić na jej przyszłości. Raczej ciężko wychowuje się dziecko w ostatniej klasie podstawówki.
Drugi o trzynastoletnim Brytyjczyku, który ma dziecko z piętnastolatką. Chłopak jest od dwóch lat ojcem, jak sam przyznał seks był przygodny i jest zszokowany jego rezultatem. Na pewno jest im ciężko, chodzi mi teraz o to, że po artykule w gazecie ludzie zaczęli ich pewnie wytykać palcami i szeptać za plecami, co jest zrozumiałe. Edukacja seksualna w Wielkiej Brytanii jest fatalna. Organizacja Family and Youth Concern od lat próbuje zwalczyć problem nastoletnich ciąży. Jest to trudne, ponieważ większość nastolatków na całym świecie uważa, że aktywność seksualna przed 16 rokiem życia jest zupełnie normalna. Moim zdaniem trzeba to zmienić i to jak najszybciej. Z artykułu wyczytałam, że Alfie ( bo tak ma na imię ) prawa nie złamał, ponieważ proces, który miał to określić w ogóle się nie odbył. 
Trzeci artykuł to po prostu epidemia ciąż w pewnej szkole w USA. 17 dziewczyn miasteczka w stanie Massachusetts zaszło prawie w tym samym czasie w ciąże. Zawarły one pakt mający na celu podniesienie swojej samooceny - jak stwierdził tamtejszy szkolny wizytator. Dyrektor tej szkoły oświadczył, że 3 lata temu zrobiono 150 testów ciążowych i dziewczęta im poddane były przygnębione, gdy dowiedziały się, że ich wyniki są negatywne. Podsumowując było to bardzo dziwne zdarzenie, oczywiście mam nadzieję, że się nie powtórzy. Moim skromnym zdaniem brakowało im miłości ze strony ich bliskich.


Dziewczyny zapamiętajcie NIE TRZEBA ZACHODZIĆ W CIĄŻĘ , JEŚLI MYŚLICIE, ŻE RODZICE WAS NIE KOCHAJĄ. Generalnie, jeśli czujecie się samotnie to może lepiej z kimś o tym porozmawiać. Mam nadzieję, że mój post da nie którym do myślenia. I radzę najpierw przemyśleć sprawę ciąży będąc nastolatką, bo później mogą wyniknąć z tego same kłopoty. 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Give the Smile ;3 Copyright © 2012 Design by Antonia Sundrani Vinte e poucos